piątek, 18 stycznia 2008

Zaczynamy!

Dzień dobry,

Rozpoczynam bloga poświęconego projektowi zakładania Chrześcijańskiego Przedszkola i Szkoły w Gdańsku. Od kilku lat jest to coś na czym mi zależy - jako rodzicowi pragnącemu zapewnić swoim (i nie tylko) dzieciom edukację, której podstawą będą prawdy zawarte w Piśmie Św. Wierzę, że chrześcijańska edukacja nie sprowadza się jedynie do nauczania Szkółek Niedzielnych i czytania Pisma Św. z rodziami w domach. Obejmuje ona wszechstronne wykształcenie i spojrzenie na otaczający świat z perspektywy Bożego Słowa. Zadaniem chrześcijańskiej szkoły jest pomóc w tym dzieciom.

Projekt chrześcijańskiej szkoły (i przedszkola) w Gdańsku jest odpowiedzią na modlitwy, pragnienia i inicjatywy wielu wierzących rodziców z trójmiasta i okolic. Coraz więcej chrześcijan poważnie traktuje nałożoną na nich przez Boga odpowiedzialność zapewnienia własnym dzieciom edukacji opartej na biblijnych podstawach.

Zapraszam więc do komentowania poruszanych wątków i dyskusji.
Będę starał zamieszczać się tutaj na bieżąco zdjęcia, artykuły i informacje nt. tego co dzieje się w wokół edukacji chrześcijańśkiej w naszym mieście. Już teraz zapraszam na 9 LUTEGO (sb) o godz. 11 na konferencję nt. Przedszkola i Szkoły Chrześcijańskiej w Gdańsku (w Szkole Podst. nr 50 ul. Grobla IV/8 (na starówce). Wkrótce zamieszczę więcej informacji.

Pozdrawiam i zachęcam zainteresowane osoby do wyrażania swoich pomysłów i skontaktowania się ze mną.

Niezainteresowanych zapraszam do odwiedzenia innych stron w internecie :-)

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

jako nauczyciel popieram :) jako chrzescijanka tez :) Jesli potrzebujecie modlitwy chetnie sie zglaszam. Potrzebuje tylko dokladne temyty modlitwy, czyli o co mam sie modlic.
Blogoslawienstwa Bozego
Izabela - belaiza

nie moge sie zalogowac

Paweł Bartosik pisze...

Izabela, na pewno sprawą do modlitwy jest najbliższa Konferencja na temat szkoły chrześcijańskiej - 9 lutego.

Proszę też o mądrość w organizowaniu tego projektu, odpowiedzialną i Bożą kadrę szkoły i przedszkola, zaangażowanie Kościołów, rodziców, no i oczywiście... dzieci. :-)

Dzięki za wsparcie i zainteresowanie. Z Bogiem.